Jak si vybrat kameru?

Porovnání specifických funkcí jednotlivých sportovních kamer ke stažení zde: KOMPLETNÍ SPECIFIKACE SPORTOVNÍCH KAMER.

Kamery, které jsou nazývané jako sportovní, případně outdoorové, jsou zařízení určené na pořízení záznamu přímo z pohledu aktéra, případně jiných úhlů záběru.  Kamery jsou na tento účel přizpůsobené svojí konstrukcí a samozřejmě i vlastnostmi. Základním specifickým symbolem sportovní kamery je možnost upevnění na oděv, přilbu, řidítka, auto, motocykl, tělo nebo na mnoho dalších míst, pomocí velkého množství příslušenství tak, aby kameraman měl volné ruce a nemusel věnovat obsluze kamery žádnou pozornost.  V následujících řádcích se pokusíme shrnout základní parametry, na které je potřeba dát si při výběru sportovní kamery pozor. Chceme upozornit, že tento "návod" jak si správně vybrat, a podle čeho, kameru je shrnutím nejen našich dlouholetých zkušeností s kamerami a natáčením. Filmování a kamery je to, co nás baví.

Při výběru kamery patří k důležitým parametrům velikost a rozměry kamery.  Zatím co při běžných kamerách, nemluvě o kamerách profesionálních, je vyšší hmotnost dá se říct výhodou kvůli uchycení do ruky a stabilitě obrazu, tato vlastnost je právě opačná, až nežádoucí u kamer sportovních – outdoorových nebo akčních. Jestliže se rozhodujete pro instalaci do automobilu, na motorku nebo jiné motorově poháněné zařízení, není třeba se velikostí, případně váhou až tak velmi zabývat. Na druhou stranu, pokud si chcete kameru připevnit sami na sebe, oděv, hruď, čelo, přilbu nebo podobně, potom každý gram hraje velmi důležitou úlohu. Na místo toho, že se můžete cítit nepříjemně, pokud cítíte něco těžkého na sobě nebo na hlavě, může také docházet k povolení úchytu při náročnějších aktivitách. Rozhodujícím kritériem při výběru je také tvar kamery. Ideální tvar kamery nebrání volnému pohybu kameramana.

Vzhledem k tomu, že je kamera určená především pro outdoorové, tedy velmi adrenalinové aktivity, je důležité, aby něco vydržela. Není úplně nutné žádat od ní odolnost vůči silným nárazům, je však vhodné vybírat kamery s aspoň částečnou voděodolností (pro případ deště) a nejlépe zapouzdřené v pevném obale, který je odolný vůči otřesům a mechanickému poškození, poškrábání. Při instalaci kamery na tělo sportovce - uživatele se dá řídit jednoduchým pravidlem, že kamera by měla vydržet to, co její uživatel (tak, aby nedošlo ke zranění). Využití klasické kamery pro adrenalinovou aktivitu je proto opravdu nevhodné. Vždy na sportovní a adrenalinové aktivity je potřebné používat kamery na tento účel vyrobené a sestrojené.

Při výběru správné kamery je třeba uvažovat i o kvalitě záznamu, který kamera pořídí. Dobře víme, že u nás v Česku v současnosti je nejdůležitější cena, ale potom to překvapení, když namísto dobrého záznamu, získáte jen "přehled" o tom, co jste dělali. Povězme si úplně na rovinu- levná kamera zhotoví záznam, ale v nedostatečné kvalitě (často jen v historickém rozlišení VGA, s rozmazaným obrazem atd.). Takový záznam sice použijete doma, vaši kamarádi se pobaví, ale v praxi je tento výstup víceméně nepoužitelný. Výsledná kvalita obrazu při špičkových kamerách hraje velkou úlohu, což je u zařízení, jakým je videokamera, poměrně pochopitelné. Doporučujeme proto volbu výhradně kamer s HD rozlišením, a to buď klasické HD (720p) anebo FullHD (1080p). V případě nižšího rozlišení získáte jen přehled o situaci, ne však skutečně rozlišitelný záznam události.

Porovnání specifických funkcí jednotlivých sportovních kamer ke stažení zde: KOMPLETNÍ SPECIFIKACE SPORTOVNÍCH KAMER

 

Počet položek:
0
Celková cena:
0,00
Google+


Možnosti doručení

GLS PPL

Možnosti platby

Dobírka Hotově Převodem
MasterCard Visa
Kolik si mohu pujcit?
Natoč si to čím žiješ!


Výhodné cenové balíčky
GoPro HERO6 Black
Autokamery Lamax a TrueCam
GoPro HERO5 Black
Niceboy sporotvní kamery a kamery do auta
GoPro HERO5 Session
Autokamera Cel-Tec E07
Sportovní kamery Lamax
ZAREGISTRUJTE SE K ODBĚRU NOVINEK, ZÍSKÁTE TÍM PŘEHLED O AKČNÍCH NABÍDKÁCH A NOVINKÁCH V SORTIMENTU
 

SLEDUJTE NÁS NA FACEBOOKU
NOVINKY V SORTIMENTU
VIDEA Z NAŠICH KAMER
SPECIÁLNÍ NABÍDKY
 
 
2011 © KAMERYPROSPORT
Powered by Xperd

 POUŽITÍ KAMER
NA HELMU
NA SKLO

OUTDOOR
NA ŘIDÍTKA
ONBOARD
více...

 PRO SPORTY
CYKLISTIKA
MOTOCROSS
POTÁPĚNÍ
SNOWBOARD
RALLY

více...

 DOPORUČUJEME
AJ TRADE
ALPHA UPS
VSV CONNECT
OXE

INFORMACE
O SPOLEČNOSTI
OBCHODNÍ PODMÍNKY
JAK NAKUPOVAT
KONTAKTY

MAPA STRÁNEK

 

Tyto stránky používají technologii Cookies pro zkvalitnění nabízených služeb. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více informací Rozumím