OXE Double HD - Černá skříňka do automobilu s GPS

 

Co se děje na českých silnicích nemá smysl nijak zdlouhavě rozvádět. Agresivní řidiči ohrožující ostatní účastníky silničního provozu, často ujíždějící od dopravních nehod jsou postrachem snad všech. Videozáznam z dopravní nehody je tak často jediným svědkem. Ale teď už přímo ke, kameře nebo chcete-li černé skříňce.

OXE Double HD. Už podle názvu bude v této černé skříňce něco 2x. Ano, je  to kamera. Tento model černé skříňky nemá kameru pouze na snímání dění  před automobilem, ale také kameru do interiéru vozu. Možná někoho napadne proč natáčet to, co se děje v automobilu. Tato druhá "vnitřní" kamera je ideální např. pro autoškoly nebo pro dopravní prostředky transportující osoby. V případě jakéhokoli problému ve vozu získáte tímto záběrem dokonalý důkazní materiál. Pro běžné osobní automobily je však také užitečná zejména proto, že díky širokému záběru 120° vidí kamera ven bočními okny.

Kliknutím se Vám zvětší obrázek


Kameru jsem testoval v počasí, kdy místy svítilo sluníčko a místy bylo poměrně zataženo. Double HD si s těmito přechody dokázal velice dobře poradit. Kvalita záznamu jako takového je velice slušná. Rozlišení 480p, široký záběr 140° a 30 snímků za vteřinu.
Záznam z kamer se samozřejmě od nejstaršího přemazává a vytváří se tak tzv. nepřetržitá smyčka.Montáž se provádí pomocí přísavky na čelní sklo automobilu. Ideální je, si podle displeje (2,7") dorovnat kameru vnitřní, kamera přední jde totiž výškově nastavit přímo na těle černé skříňky. Přísavka je velice silná a pro použití, které má vykonat naprosto dostačující. Ani po delším používání se mi nestalo, že by se odlepila.
Kromě obrazu nahrává černá skříňka také zvuk a to velice citlivě. Rozhovory v automobilu jsou slyšet velice přesně, bez nepříznivého šumu apod.

Double je napájený z autozapalovače, což zajišťuje nepřetržitý provoz po dobu jízdy. Má sice vnitřní lithiovou baterii, ta ale slouží spíše pro nastavení a pro použití v autě jsem ji napájel pouze z autozapalovače. Navíc pokud kamera není připojená v autozapalovači tak přicházíte o jednu velice užitečnou funkci.

Černá skříňka Double HD se nemusí manuálně spouštět, spustí se automaticky po nastartování vozu. To je velice praktické, navíc se Vám nikdy nestane, že byste si zapomněli kameru spustit, což se stát určitě může. Ne každý myslí na to, aby při nastupování do automobilu zapnul černou skříňku.
Další věcí, která mě na kameře zaujala je GPS senzor a G senzor. G senzor je zabudovaný přímo v těle Doublu a v softwaru zobrazí údaje o přetížení a abnormality při jízdě. Ne každý to sice potřebuje ale pro fandy techniky je to určitě zajímavý údaj.GPS senzor je externí na kabelu a kabel je dostatečně dlouhý na to, aby se mohl senzor umístit někam, kde nebude překážet. Pro zobrazení GPS údajů, pozice na mapě (Google maps) a časech/datech jízdy je nutné mít opět video spuštěné skrze SW který je nahraný přímo v zařízení a automaticky se zobrazí na paměťové kartě (microSD).

Software mě opravdu potěšil, nejenže je velice příjemný na obsluhu a takřka nevyžaduje studování nějakého manuálu, ale je v českém jazyce, což se vidí málokdy. Pro starší osoby, kterým angličtina nic moc neříká je to určitě plus a práci s daty to usnadní. V programu můžete vidět GPS souřadnice, aktuální rychlost, pozici na mapě, časy jízdy, údaje o přetížení a obraz z kamer. Údaje o časech/datech jízd ocení převážně ti, kteří vyplňují knihu jízd.

Náhled programu

 
Zatím jsem jen chválil, ale i na této kameře jsem našel jednu věc která  mi v testu vadila. Není ovšem neřešitelná. Jsou to kabely od GPS a k  nabíječce do autozapalovače. Nejenže je nevzhledné mít nějaké kabely po palubní desce, ale kabel od nabíječky může i překážet. Závisí to zejména na pozici zdířky autozapalovače. Ihned mě napadlo, že mít tuto kameru ve voze nastálo, nechal bych si napájení i kabel od GPS přivést přední stranou palubní desky stejně tak jako se to dělá v případě GPS navigací. Vše je schované pod palubní deskou a ve voze je pořádek od kabelů. Toto je možná věc, které vadí pouze mě, ale kabely navíc ve mě vzbuzovaly "nepořádek". Jinak je to asi všechno co bych k této černé skříňce mohl napsat. Zpracování kamery OXE Double HD je na velice slušné úrovni.

Zařízení tvarem a rozměry (125x45x30m) příjemně zapadne do interiéru a nepůsobí na rozdíl od ostatních černých skříněk na trhu "kýčovitým" dojmem. Ovládání je snadné a na první pohled jasné. V balení naleznete kromě paměťové karty (microSD), vše co potřebujete k provozu. Kdo hledá kameru do automobilu, která opravdu funguje a je spolehlivá tak bych mu rozhodně Double HD doporučil. Kromě snímaného obrazu dostanete u této něco jak se říká navíc. Cena 3 388 včetně DPH  je myslím dobrá investice zejména v případě pokud dojde k dopravní nehodě.

Toto je už opravdu posledních pár slov, doufám, že Vám toto zhodnocení trochu pomohlo při rozhodování jakou černou skříňku vybrat.  V případě dotazu nás kontaktujte na info@kameryprosport.cz

Počet položek:
0
Celková cena:
0,00
Google+


Možnosti doručení

GLS Česká pošta PPL

Možnosti platby

Dobírka Hotově Převodem
MasterCard Visa
Kolik si mohu pujcit?
Natoč si to čím žiješ!


Výhodné cenové balíčky
GoPro HERO6 Black
Autokamery Lamax a TrueCam
GoPro HERO5 Black
Niceboy sporotvní kamery a kamery do auta
GoPro HERO5 Session
Autokamera Cel-Tec E07
Sportovní kamery Lamax
ZAREGISTRUJTE SE K ODBĚRU NOVINEK, ZÍSKÁTE TÍM PŘEHLED O AKČNÍCH NABÍDKÁCH A NOVINKÁCH V SORTIMENTU
 

SLEDUJTE NÁS NA FACEBOOKU
NOVINKY V SORTIMENTU
VIDEA Z NAŠICH KAMER
SPECIÁLNÍ NABÍDKY
 
 
2011 © KAMERYPROSPORT
Powered by Xperd

 POUŽITÍ KAMER
NA HELMU
NA SKLO

OUTDOOR
NA ŘIDÍTKA
ONBOARD
více...

 PRO SPORTY
CYKLISTIKA
MOTOCROSS
POTÁPĚNÍ
SNOWBOARD
RALLY

více...

 DOPORUČUJEME
AJ TRADE
ALPHA UPS
VSV CONNECT
OXE

INFORMACE
O SPOLEČNOSTI
OBCHODNÍ PODMÍNKY
JAK NAKUPOVAT
KONTAKTY

MAPA STRÁNEK

 

Tyto stránky používají technologii Cookies pro zkvalitnění nabízených služeb. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více informací Rozumím